چهارشنبه ٢٦ دی ١٣٩٧ فارسي|English|اردو
 
صفحه اصلی|ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
Title
iran
نمایی از ارگ بم
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

خبر کارگاه سبک زندگی اسلامی

در تاریخ سی ام آذر ماه کارگاه سبک زندگی اسلامی باحضور جمعی از شخصیتها از میهمانان مدعو در محل خانه فرهنگ راولپندی برگزار گردید.

در ابتدای  این مراسم پس  از تلاوت آیاتی از کلام ا... مجید و نعت پیامبر اکرم(ص)  ، آقای  آقا نوری  مسئول خانه فرهنگ راولپندی  ضمن خوشامد گویی  به میهمانان اظهار داشتند، سبک زندگی اسلامی از موضوعات بسیار مهم می باشد که بایستی به آن توجه بیشتری شود و در تیین و بررسی  آن تلاش بیشتری بعمل آید، همچنین زندگی اسلامی از ابعاد مختلف مورد توجه می باشد همچون روابط خانوادگی،روابط اجتماعی، معنویت، اوقات فراغت و ... از جمله موضوعاتی هستند که بایستی به آن توجه شود و هدف سبک زندگی اسلامی ، علاوه بر اینکه  پرورش  افراد دین مدار است ساختن جامعه ای مطلوب و نمونه نیز هدف والای آن است، ایشان در بخش دیگری از سخنان خود افزود، در زندگی اسلامی ، آموزه های قرآن کریم ، سیره پیامبر اکرم(ص)  و شخصیتهای برجسته ای  همچون حضرت خدیجه و حضرت زهرا(س) بهترین الگوهای هستند که خواهران و برادران بایستی از آنها درس زندگی زندگی بگیرند .

          در ادامه برنامه خانم  فاطمه جعفری مسئول بخش خواهران حوزه علمیه جامعة المصطفی(ص)  اظهار داشتدمدینه اولین شهر ا سلامی  است که احکام اسلام توسط  پیامبر اکرم(ص)  در آن اجرا گردید.

اگر دولتی ادعا می نماید اسلامی است بایستی برای اجرای قوانین اسلامی در آن جامعه پیگیر باشد و حقوق شامل دو نوع  شخصی و اجتماعی است در حقوق فردی عواملی  همچون حق حیات، عزت نفس و آزادی  بیان از جمله عوامل آن  است و در قرآن نحوه بهتر زیستن  و زندگی اسلامی آمده است.

آقای غلام احمد از شخصیتهای  فرهنگی شهر راولپندی  سخنران بعدی این مراسم بودند که به تشریح حقوق والدین از نگاه اسلام پرداختند و با اشاره به قرآن کریم و سخنان پیامبراکرم(ص) بهترین  احسان را نیکی به والدین  و پدر و مادر معرفی نموده اظهار داشت و مسلمانان بایستی  از دست و زبان مسلمانان محفوظ بمانند  و والدین مسئولیت  دارند  که در محیط خانه الگوی مناسبی برای کودکان ایجاد نمایند و فرهنگ غربی با تهاجم  به جوامع اسلامی ، محیط  خانواده و فرزندان را در معرض  خطر قرار داده اند که والدین بایستی  به آن توجه ویژه  داشته باشند.

دکترذوالفقار احمد نون  از شخصیتها  علمی  راولپندی  اظهار داشت  از حدود 25 سال قبل کتب  امام خمینی(ره) را مطالعه  می کنم و کتب ایشان نقش  اصلاحی برای جوامع  اسلامی  دارند  و نقش وحدتی بین کشورهای اسلامی دارد و متاسفانه درحاضردر جوامع نقش دنیا پرستی پررنگ ترشده است و به همین علت افراد خانواده به مسئولیت خطیر خود توجه کافی ندارند.

سپس خانم تحسین فواد عض مجلس ایالتی  پنجاب گفت قرآن بهترین الگوی زندگی مسلمانان است که بایستی به آن توجه بیشتری شود. در شنست دوم خانم پروفسور اسماء الحسنی  به نقش آموزش و پرورش در اسلام اشاره کرده و گفت معیار امتیاز افراد علم آنان است و علم بیشر موجب کسب معرفت  بیشتر نسبت به خداوند متعال می گردد و در ادامه به تشریح جایگاه پرورش و آموزش در اسلام پرداختند.

سخنران بعدی مراسم خانم ثمینه شاه از دانشگاه ایئر به نقش عدل و انصاف  در جامعه اسلامی پرداختند که یکی از مهمترین مسائل در جامعه اسلامی است. وی گفت در جامعه عدل نباشد ظلم و فساد آن جامعه را تخریب می کند و بااشاره به رساله  حقوق امام سجاد(ص)،  به یکصد  و یک حقوق  برای مسلمانان  اشاره کردند وی گفت دولت ها با کفر می مانند اما باظلم  نمی توانند بنابراین بایستی  به این نکته توجه بیشتری  شود.

سخنران  پایانی مراسم خانم هنر دوست همسر سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان بودند که طی سخنانی اظهار داشتند  زنان و بانوان از ارکان اساسی  جوامع بشری اند و عالی ترین نقش سازنده را با عناوین همسر و مادر در جوامع انسانی دارا می باشند و بدین خاطر است که اگر بانوان در جامعه ای سالم و با کمال و عفت باشند و از زشتیها بدور باشند ، ان جامعه در کمال سلامت  اخلاقی و سعادت انسانی خواهد بود. بنا براین بی جهت نیست که دین جاودانی اسلام که در بردارنده تمامی نیازهای بشر مترقی تا پایان قرون تکاملی انسان است اهمیت زیادی به این قشر بزرگ و مهم جامعه داده است.

          امروزه تبلیغات  وسیع فرهنگی فاسد غرب علیه اسلام ناب محمدی(ص)  سبب گردیده تا جوانان در جوامع  اسلامی با اشکال مختلف تهاجم فرهنگی بیگانگان مواجه شوند که از جمله آنها می توان به مواد مخدر، قرصهای روان گردان، فیلم های غیر اخلاقی ، سایتهای اینترنتی با مضامین تا متعارف و ... اشاره  کرد، که برخی در اثر جهل و نادانی و آشنا نبودن با فرهنگ غنی اسلامی و برخی جهت به فساد کشاندن جوانان و جلوگیری از بیشرفت  و تعالی آنان درمیان جوانان کشورهای مسلمان از دختر و پسرگسترش بافته اند.

ایشان در بخش  دیگری از سخنان خود اظهار داشتند: در ایران با پیروزی انقلاب  اسلامی زنان از جایگاه و نقش بسیار  خوب و قابل توجهی در امور مختلف برخوردار شدند، بگونه ای که در حال حاضر زنان و دختران در بسیاری از مشاغل و مسئولیت ها نسبت به مردان پیشتاز هستند و در بسیاری از امور نیز همراه و مساوی با مردان هستند .

-        تعداد 17 زن نماینده مجلس شورای اسلامی هستند.

-    تعداد زیادی از اعضای شورای شهر در شهرهای مختلف ایران را زنان تشکیل می دهند از جمله در تهران 6 عضو شورای  شهر زنان هستند.

-        یازده  زن رئیس شورای  شهر هستند.

-        62 تا 65 در صد دانشجویان دانشگاههای ایران رادختران تشکیل می دهند.

-        بسیاری از معاونان رئیس جمهور، وزرا و مدیران کل سازمانهای  مختلف از زنان هستند.

-    زنان در رشته های مختلف ورزشی حضور دارند و تاکنون در مسابقات  بین المللی  مقامهای  زیادی را کسب کرده اند.

-    در عرصه سینما و تلویزیون  زنان پا به پای مردان حضور فعال داشته و برخی از آنها در جشنواره های بین المللی بعنوان بهترین کارگردان و با بازیگران زن انتخاب شده اند.

-        درزمینه های مختلف اجتماعی در ایران زنان  از جایگاه بسیار خوبی برخوردار هستند مانند پلیس زنان.

ایشان در پایان افزود، به امید  روزی که زنان  در همه کشورهای اسلامی از جمله ایران و پاکستان به جایگاه واقعی خود که اسلام و پیامبر گرامی آن حضرت محمد(ص) به آن توصیه نموده است. دست یابند ایران پاکستان دوستی زنده باد.

 

درانتهائی مراسم به سخنرانان لوح یاد بود و گواهینامه اهدا گردید.

 
 
     


١٤:٢٤ - جمعه ١ دی ١٣٩٦    /    شماره : ٦٩٤٣٨٦    /    تعداد نمایش : ١٧١خروج
جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
پايگاه اطلاع رساني ولايت

رياست جمهوري اسلامي ايران

سازمان ارتباطات اسلامی

معرفی خانه فرهنگ

بنیاد سعدی

حج و زیارت

اوقات شرعی

شبکه جام جم

خبرگزاری قرآنی

کتابخانه

آموزش زبان فارسی

تبیان سایت موسسه فرهنگی

ایرانیان خارج از کشور

دستور زبان فارسی

فارم خطاطی

IRIB

IRNA

آشنایی با شهر راولپندی

فیلم سینمائی ایران

film pakistan

کانال تلویزیون پاکستان

اردو خبرين

روزنامه های پاکستان
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 51102
Visitorsofday : 52
Visitorsofpage : 483980
Onlinevisitors : 1
PageLoad : 1.9062

صفحه اصلی|ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت